Pomáháme rodinám zaplatit
volnočasové aktivity pro děti

Získejte příspěvek až 2 000 Kč
na dětské kroužky!

 • O příspěvek 2000 Kč na 2. pololetí školního roku budete moct žádat v lednu 2024.
 • Když je výzva spuštěna, můžete zažádat o příspěvek i tzv. pod čarou. To je, pokud někdy dojde k vyčerpání rozpočtu. Toto určitě doporučujeme, protože se do systému postupně vrací nevyužité peníze po expiraci. Je tedy vysoká šance, že budete podpořeni později. Žádat budete moci v dalším pololetí.
 • Oslovte své poskytovatele, aby se do projektu zapojili, případně nás na ně odkažte a my je oslovíme za Vás. Zapojit svoje aktivity do 2. pololetí budou moci od prosince 2023. Konkrétní termín upřesníme.
 • Více o podmínkách ZDE.

Jak získat příspěvek?

 1. Zaregistrujte se jako žadatel do systému Aktivní město.
 2. V systému požádejte o příspěvek a nahrajte potřebné dokumenty (přídavky na děti, víza apod.).
 3. Přihlaste Vaše dítě na volnočasovou aktivitu.
 4. V systému vyhledejte Vašeho poskytovatele kroužku a uplatněte u něj příspěvek až 2000 Kč (4x 500 Kč).
 5. Peníze v hodnotě voucherů následně zašleme přímo poskytovateli na účet.

Komu pomáháme?

 • Podporujeme aktivity dětí a mládeže ve věku 3–18 let.
 • Podporujeme rodiny v ČR, které jsou v tíživé finanční situaci, a na dítě, na které žádají podporu, pobírají jednu z dávek: přídavek na dítě, příspěvek na péči, odměna pěstounapříspěvek při pěstounské péči.
 • Podporujeme rodiny ukrajinských uprchlíků v tíživé finanční situaci, které pobývají v ČR na základě víza strpění či víza dočasné ochrany.

Videonávody

Níže naleznete instruktážní videa pro rodiče a poskytovatele aktivit.

Dokument o 1. ročníku Darujeme kroužky dětem

Organizátor projektu

ČRDM logo

O projektu

Projekt Darujeme kroužky dětem funguje na principu voucherů na úhradu volnočasových aktivit dětí z rodin ve finanční tísni. Jedná se o první systém svého druhu v ČR. Projekt organizuje Česká rada dětí a mládeže ve spolupráci s Nadačním fondem Eduzměna. Projekt finančně podporují nadace a další instituce, např. Karel Komárek Family Foundation, Nadace České spořitelny, Nadace Albatros, Sazka, a.s., Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy, Hlavní město Praha, UNICEF a Nadační fond ŠKODA AUTO. Projekt pomáhá s úhradou nákladů na volnočasové aktivity a kroužky dětí a mládeže ve věku 3 – 18 let v rodinách, které se ocitly v tíživé finanční situaci. Projekt pomáhá jak rodinám v ČR, tak rodinám uprchlíků z Ukrajiny s dočasným pobytem. Volnočasové aktivity nabízejí dětem možnost, jak trávit čas v bezpečném prostředí, kde si najdou kamarády, zažijí radost a mohou zde rozvíjet svůj potenciál.

Partneři projektu

Pro náš projekt využíváme systém

Aktivní město - logo