Dobrá zpráva pro rodiny, na které se nedostalo v první vlně rozdělování příspěvků na druhé pololetí školního roku 2023/2024. Výzvu, kterou jsme spustili 15. 1. 2024 využilo velké množství rodičů a plánovanou částku 3 miliony korun jsme rozdělili za rekordních 36 hodin! 


„I když jsme v projektu podpořili již 2000 dětí, tak stále je více než 1500 těch, na které se v tomto pololetí zatím nedostalo. 15. února se do systému vrátily prostředky z nevyužitých voucherů, které mohou následně využít rodiny čekající „pod čarou,“ říká ředitel Kanceláře České rady děti a mládeže  Ondřej Šejtka A dodává: „To bohužel stále nestačí, abychom uspokojili všechny čekající rodiče, proto s velkou úlevou a radostí přijímáme z nadace Karla Komárka další finanční injekci nad rámec plánovaného rozpočtu ve výši 150 tisíc Kč. Díky této podpoře můžeme podpořit dalších 75 dětí. Rodinná nadace Karla Komárka od začátku projektu přispěla téměř 7 milionu korun. Cítíme nesmírnou vděčnost a obdiv. 


„Šťastné příběhy dětí dokládají to, že Česká rada dětí a mládeže odvádí vynikající práci, snad ještě lépe než čísla. Naše nadace tento projekt podpořila v roce 2023 sumou 3 360 000 korun. Se stejnou částkou počítáme i v druhém ročníku, takže celkem vyčleníme už více než 6,72 milionu korun. V souladu s naším posláním cílí naše finanční podpora v prvé řadě na umělecké vzdělávání a umělecký rozvoj dětí i mladých talentů,“ popsal Luboš Veselý, ředitel Nadace Karel Komárek Family Foundation, a dodal, že nadace zůstává jedním z hlavních donátorů. 

Kromě Nadace KKFF patří mezi partnery letošního ročníku také společnost SAZKA, Nadační fond ŠKODA AUTO a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. V minulosti projekt podpořili rovněž Nadace České spořitelny, mezinárodní organizace UNICEF, Magistrát hlavního města Prahy a Nadace Albatros.  

Foto: Nadace Karel Komárek Family Foundation